لیست قیمت فلنج گلودار

فلنج
فلنج چیست؟ FLANGE
نوامبر 29, 2019
فلنج
فلنج
نوامبر 29, 2019

لیست قیمت فلنج گلودار

فلنج گلودار جوشی

فلنج گلودار جوشی

لیست قیمت فلنج گلودار و انواع فلنج در صنعت:

ما در صنعت چندین نوع فلنج داریم که در این مقاله می خواهیم راجع به یکی از آنها به نام فلنج گلودار جوشی صحبت کنیم.

فلنج گلودار یکی از انواع تجهیزات در صنعت اتصالات جوشی می باشد . که به دلیل مقاومت بالایی که دارد و بدلیل نوع ساختاریشان می توانند دماهای زیر صفر و فشار بسیار بالا را تحمل کنند به همین دلیل این فلنج گلودار در صنعت کاربرد زیاد دارد.

در صنعت چندین نوع فلنج داریم که هر کدام از آنها به دلیل ساختاری که دارند کاربرد های متفاوتی از هم دارند. متخصصین شرکت آریا پارس فولاد پارسیان در این مقاله سعی کرده اند تا راجع به فلنج گلودار توضیح کامل بدهند و بگویند در کجا کاربرد دارند ، و لیستی از قیمت فلنج گلودار را بیاورند.

اما به دلیل نوسانات قیمت و ثبات نداشتن قیمت ارز بهتر است قبل از خرید خود و برای کسب اطلاعات بیشتر با شرکت آریا پارس فولاد پارسیان تماس بگیرید ، که شماره شرکت در زیر ذکر شده است: تلفن: ۳۳۹۳۵۳۸۳-۰۲۱

انواع فلنج

فلنج انواع مختلفی دارد که در این مطلب به آن اشاره خواهیم کرد . با ما همراه باشید .

فلنج گلودار که یکی از مهم ترین محصولات در صنایع می باشد کاربرد فراوانی دارد توصیه ای که به خریداران می شود این است که حتما قبل از خرید خود تامین کننده مورد اعتماد را انتخاب کنید زیرا هدف اصلی آریا پارس فولاد پارسیان ارائه محصولات با کیفیت و با دوام  است تا در ایجاد خطرات آتی در ساخت و ساز و یا تولید محصولات دیگر جلوگیری کند زیرا خرید محصولات اولیه که دارای کیفیت بالایی می باشد یکی از مهم ترین نکاتی است که باید رعایت شود.

در صنعت چند نوع فلنج داریم که هر کدام از آنها کاربردهای مجزایی دارد و در موارد مختلف از هم استفاده می شود. خوب است تا خریداران ویژگی محصولات را بشناسند تا بدانند در پروژه های خود چه محصولات اولیه ای را خریداری کنند و بدانند که هر محصول را در کجا مورد استفاده قرار دهند.

شرکت آریا پارس فولاد پارسیان با سابقه ۱۰ ساله پاسخگوی تمام سوالات شما خریداران عزیز می باشد و هدف ما این است که راهنمایی های لازم را در اختیار شما مهندسین و خریداران عزیز قرار بدهیم.

اکنون شما را به خواندن ادامه مطالب دعوت میکنیم.

فلنج گلودار جوشی

فلنج گلودار جوشی

لیست قیمت فلنج گلودار

جدول فلنج گلودار
به علت نوسان بازار برای اطلاع از قیمت و موجودی تماس حاصل فرمایید.

نام کالا شرح کالا سایز(اینچ) قیمت
فلنج گلودار Weld Neck pn16 ۱/۲ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck pn16 ۳/۴ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck pn16 ۱ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck pn16 ۱-۱/۴ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck pn16 ۱-۱/۲ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck pn16 ۲ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck pn16 ۲-۱/۲ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck pn16 ۳ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck pn16 ۳-۱/۲ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck pn16 ۴ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck pn16 ۵ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck pn16 ۶ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck pn16 ۸ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck pn16 ۱۰ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck pn16 ۱۲ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck pn16 ۱۴ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck pn16 ۱۶ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck pn16 ۱۸ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck pn16 ۲۰ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck pn16 ۲۴ تماس بگیرید.

جدول فلنج گلودار
به علت نوسان بازار برای اطلاع از قیمت و موجودی تماس حاصل فرمایید.

نام کالا شرح کالا سایز(اینچ) قیمت
فلنج گلودار Weld Neck کلاس ۱۵۰ لبه ۴۰ ۱/۲ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck کلاس ۱۵۰ لبه ۴۰ ۳/۴ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck کلاس ۱۵۰ لبه ۴۰ ۱ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck کلاس ۱۵۰ لبه ۴۰ ۱-۱/۴ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck کلاس ۱۵۰ لبه ۴۰ ۱-۱/۲ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck کلاس ۱۵۰ لبه ۴۰ ۲ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck کلاس ۱۵۰ لبه ۴۰ ۲-۱/۲ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck کلاس ۱۵۰ لبه ۴۰ ۳ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck کلاس ۱۵۰ لبه ۴۰ ۳-۱/۲ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck کلاس ۱۵۰ لبه ۴۰ ۴ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck کلاس ۱۵۰ لبه ۴۰ ۵ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck کلاس ۱۵۰ لبه ۴۰ ۶ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck کلاس ۱۵۰ لبه ۴۰ ۸ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck کلاس ۱۵۰ لبه ۴۰ ۱۰ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck کلاس ۱۵۰ لبه ۴۰ ۱۲ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck کلاس ۱۵۰ لبه ۴۰ ۱۴ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck کلاس ۱۵۰ لبه ۴۰ ۱۶ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck کلاس ۱۵۰ لبه ۴۰ ۱۸ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck کلاس ۱۵۰ لبه ۴۰ ۲۰ تماس بگیرید.
فلنج گلودار Weld Neck کلاس ۱۵۰ لبه ۴۰ ۲۴ تماس بگیرید.

 

انواع فلنج در صنعت

  1. فلنج روکار(اسلیپون)
  2. فلنج گلودار
  3. فلنج سیاه توپیچ
  4. فلنج توپیچ گالوانیزه
  5. فلنج دنده ای

فلنج گلودار

فلنج گلودار جوشی

فلنج گلودار جوشی

فلنج گلویی (گلودار) دارای یک گردن مخروطی است که شعاع این گردن در انتها با قطر لوله برابر و به آن جوش می شود. وجود این گردن باعث تقویت تحمل فلنج میشود.

این نوع از فلنج برای تحمل فشارهای بالا و دماهای زیر صفر و همچنین بارهای نوسانی و ارتعاشی مناسب است.

جهت اتصال به اتصالات Butt Weld یا نازل های تجهیزات و مخازن در دو نوع معمولی و بلند ساخته می شود. به علت ضخامت کافی در جاهائی که دما زیاد و تنش های برشی، فشاری و ارتعاشی وجود دارد بکار می روند.

فلنج گلودار در انتها دارای گردن بوده و مشخصات آن در قسمت انتهای گردن با مشخصات لوله به آن جوش می شود یکسان است (از لحاظ قطر و ضخامت). این نوع فلنج دارای یک قسمت مخروطی (Tapered Hub) می باشد که ضخامت آن رفته رفته تا محل جوش لب به لب (Butt weld) با لوله کم می شود و این قسمت مخروطی باعث تقویت فلنج شده و در موقع عملیات نظیر تنش زدایی و امتحان جوش با اشعه ایکس و یا گاما صفحه فلنج را از قسمت گرم شده دور نگه می دارد.

فلنج گلودار برای فشارهای بالا و دماهای زیر صفر و یا بسیار زیاد کاربرد دارد و برای تمام سرویس ها تا کلاس ۲۵۰۰ قابل استفاده است و بطور کلی نصب این نوع فلنج دارای کم ترین هزینه است و برای مکان هایی که تنش ضربه ای ، ارتعاشی و برشی زیاد است توصیه می گردد.

تولید فلنج گلودار جوشی

در تولید فلنج گلودار جوشی (فلنج گلویی) همیشه قطر گلویی با قطر داخلی وسیله یا لوله ای که به آن وصل خواهد شد لحاظ می شود تا از ایرادهای محاسباتی پیشگیری شود و نیز به دلیل نصب فلنج مانعی در جهت حرکت سیال ایجاد نشود.

همچنین، این یکسانی قطر باعث می شود فشار به یکسان در خط تقسیم شود و در عین حال تست رادیوگرافی یا تست های دیگر بر روی خطوط لوله ساده تر و درست تر انجام می شود.نحوه  نصب فلنج گلودار جوشی (فلنج گلویی) اینگونه است که چون قطر فلنج گلویی جوشی با قطر داخلی لوله یا اتصال مربوطه یکی است، گلویی فلنج در داخل آن فرو می رود و یک جوشکاری کامل از نوع باتولد انجام می گیرد.

معمولا فلنج گلودار جوشی (فلنج گلویی) با روش فورجینگ تولید می شود. پس از تولید نیز، فلنج گلودار جوشی (فلنج گلویی) با روش های آزمون اولتراسونیک باید مورد بررسی قرار گیرد تا مشخص شود در ساختار فلنج آیا درز یا سوراخی وجود دارد یا خیر.

جنس فلنج گلودار جوشی

فلنج گلودار جوشی (فلنج گلویی) عموما از جنس فولاد یا آلیاژهای آن ساخته می شود. بیشتر فلنج های گلودار جوشی(فلنج گلویی)  در بازار از جنس فولاد، فولاد زنگ نزن (استنلس استیل) ،کربن استیل هستند.

برای دماهای بالا یا پایین نیز معمولا از جنس فولاد کم کربن یا پرکربن استفاده می شود.  از میان متریال های غیر فولادی نیز عموما تیتانیوم و آلومنیوم به دلیل استحکام بالا و وزن پایین بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند.

 فلنج گلودار جوشی (فلنج گلویی) ساخته شده از  تیتانیوم و آلومنیوم در مواردی استفاده می شود که وزن خط باید کمتر از جد معینی شود و در عین حال استحکام و مقاومت آن باید حفظ شود.برای مواقعی که خورندگی سیال بالا باشد نیز از آلیاژهایی مانند اینکونل، اینکولوی و هاستلوی استفاده می شود. همچنین، اگر دمای سطح سیال بالا باشد نیز می توان از این آلیاژها استفاده کرد.

انواع فلنج گلودار جوشی

فلنج گلودار جوشی (فلنج گلویی) دارای دو نوع فلنج جوشی گلو بلند و فلنج گلودار جوشی با سطح برآمده است.

فلنج گلودار جوشی دارای مقاومت، ساختار و استحکام مناسبی است. فلنج گلودار جوشی  از لحاظ آب بندی هم جزو فلنج های مناسب به شمار می رود.

فلنج گلودار جوشی  در برابر نفوذ هوا نیز مقاومت خیلی خوبی دارد و به همین دلیل در بخش تهویه مطبوع نیز به وفور استفاده می شود. برای برخی موارد خاص که تنوع دما و فشار در خط زیاد است، فلنج گلودار جوشی با گلویی شیپور مانند نیز تولید می شود. از فلنج گلودار جوشی  با گلویی شیپور مانند همچنین برای مواقعی که خط لوله دارای دما و فشار خیلی زیاد یا خیلی کم باشد نیز می توان استفاده کرد.

همچنین، از فلنج گلودار جوشی برای خطوط لوله که سیال های آنها قیمت زیادی دارند، آتش زا یا قابل انفجار هستند مورد استفاده قرار می گیرد. شما در مصارف خانگی فلنج گلودار جوشی نخواهید دید، چرا که ابعاد لوله ها در آنجا خیلی کم است، ولی کافی است به اتاق بویلر یا سیستم های لوله کشی صنعتی بروید تا انبوهی از فلنج گلودار جوشی را مشاهده کنید.