فلنج

فلنج - FLANGES

فروش انواع فلنج توسط آریا پارس فولاد پارسیان


این شرکت توانایی تامین انواع فلنج در سایزهای مختلف از 2/1 تا 72 اینچ و از کلاس 150 تا کلاس 2500 با انواع متریال و گریدهای مختلف را از کارخانجات معتبر داخلی و خارجی را دارد.


فلنج
فلنج چیست ؟
فلنج Flange یکی از پرکاربردترین انواع روش های اتصال لوله ها، شیرآلات و قطعات به یکدیگر میباشد.
فلنج ها قطعات یا صفحات دیسکی شکل هستند که سوراخ هایی روی آن تعبیه شده و معمولا به صورت جفتی به کمک پیچ و مهره دو قطعه را به یکدیگر متصل می سازند.
فلنج ها در مکان هایی که در آن لوله ها ،ابزار دقیق، شیرها و دیگر تجهیزات که برای تعمیر و نگهداری مونتاژ شده اند مورد استفاده قرار میگیرند .
از مزیت های مهم استفاده از فلنج قابلیت جداسازی (Removable ) آن است. در روش اتصال جوش دادن دو لوله یا دو قطعه برای جداسازی مجدد آن، نیاز به برشکاری و جوش مجدد خواهید داشت اما به کمک فلنج، با باز و بسته کردن پیچ و مهره ها قطعات را از هم جدا می نمایید.
نصب فلنج بدین صورت هست که به هر لوله یک فلنج جوش داده شده و سطح فلنجها (Flange Face) به روی هم قرار گرفته و به کمک پیچ و مهره (Nuts &Bolts) به هم متصل میشود و برای محافظت از نشتی سیالات (Leakage) به کمک واشر یا گسکت آب بندی می شوند.
از دیگر کاربردهای استفاده از فلنج می توان به تغییر مسیر و تغییر قطر لوله ها در فشار کم و بالا اشاره کرد.
جنس فلنج ها از فولاد و آلیاژهای آن و یا از چدن و استیل و ….. سایر مواد ساخته می شود.
آشنایی با انواع فلنج ها
فلنج با سطح ساده (FLAT FACE) (FF)
فلنج با سطح ساده دارای سطح صاف بدون شیار می باشند. همانطور که از اسم آن مشخص است مقطع و سطح اتصال آنها ساده بوده و معمولاً در فشارها و دماهای پایین و کم فشار مورد استفاده قرار می گیرند و از آلیاژهای استیل، آهن، چدن و در مواردی پلی اتیلن ( برای لوله پلی اتیلن ) ساخته شده که از نظر قیمتی ارزانترین نوع فلنج می باشد.

فلنج نر و ماده (Male & Female) (M&F)
یکی از مهمترین انواع فلنج ها بوده که در بخش پایپینگ و در صنعت نفت و گاز، پتروشیمی و آبرسانی استفاده می شود. همانطور که از اسم آن پیدا است به صورت نر و مادگی به هم متصل می شوند به این صورت که یکی از فلنج ها سطح برآمده داشته و دیگری دارای سطح فرورفته است.
در قسمتی که دارای سطح برآمده می باشد ارتفاع معمولا 6.4 میلیمتر بوده و عمق فرورفتگی در قسمتی که دارای سطح فرورفتگی می باشد 5 میلیمتر است.

فلنج گلودار جوشی (Welding Neck Flange)
شاخصه فلنج های گلودار مقطع مخروط مانند آن است که به آسانی قابل تشخیص می باشند و این مقطع مخروطی شکل به دیواره اتصالات و یا لوله جوش داده می شود.
این مقطع مخروطی شکل موجب استحکام و مقاومت فلنج در فشارهای بالا، دمای زیرصفر و یا حرارت های بالا می شود.
تغییر ضخامت و منطبق کردن فلنج با سطح لوله که در خمش های متعدد و تکراری و یا نیروهای دیگر بوجود می آید بسیار موثر و سودمند است. قسمت داخلی مقطع مخروطی شکل، به شکلی تراشکاری و ماشینکاری می شوند که با قطر لوله و اتصالات هم اندازه باشند و طوری با هم جفت شوند که لبه جوشکاری شده هیچ برآمدگی که باعث تغییر جریان سیال شوند، نداشته باشد. فلنج های گلودار با یک جوش قدرتمند و V شکل به اتصالات و لوله ها جوش داده می شوند.

فلنج اسلیپان (Slip On Flange)
از لحاظ مقاومت فلنج اسلیپان تحت شرایط فشارهای داخلی2/3 فلنج گلودار جوشی می باشد که در شرایط خاص تا 1/3 کاهش می یابد. اتصال این فلنج با لوله توسط 2 جوش فیلت (از داخل و بیرون به یک اندازه) انجام می شود.
سطح جوشکاری شده به اندازه ضخامت لوله به علاوه 3 میلیمتر اضافه بوده که این فاصله 3 میلیمتری باعث جلوگیری از آسیب رساندن به سطح فلنج هنگام جوشکاری می باشد. از نکات منفی فلنج های اسلیپان این است که ابتدا باید لوله ها به فلنج جوش داده شوند و سپس اتصالات.
اتصال و جوشکاری یک زانو و یا تبدیل در ابتدا به فلنج امکان پذیر نیست زیرا اتصالات یک انتهای صاف و مستقیم ندارند و باعث لغزش آن بر سطح فلنج می شوند.

فلنج جوشی ساکت (Socket Weld Flange)
فلنج های جوشی ساکت دار معمولا برای اتصال در سایزهای کوچک اما با فشار بالا مورد استفاده قرار می گیرند. نیروی ایستایی فلنج های جوشی ساکت در مقایسه با فلنج های اسلیپان یکسان اما مقاومت خستگی این نوع فلنج ها 1.5 برابر فلنج های اسلیپان است. اتصال با اتصالات و لوله در این نوع فلنج ها بر خلاف فلنج های اسلیپان با یک جوش فیلت و از بیرون انجام می شود.
در مونتاژ اتصالات طبق استاندارد ASME B31011998 قبل از جوشکاری می بایست لوله ابتدا وارد محفظه اتصال شود و سپس 1.5 میلیمتر به سمت عقب کشیده شود و هدف از ایجاد فاصله کاهش تنش ها هنگام جوشکاری می باشد. نکته منفی فلنج های ساکت نیز مانند فلنج های اسلیپان، اتصال و جوشکاری لوله ها و سپس اتصالات می باشد.

فلنج رزوه ای ( Threaded Flange)
بزرگترین مزیت این نوع فلنج ها قابل اتصال بودن آنها بدون عملیات جوشکاری می باشد که گاهاً یک پالس جوش برای آب بندی بهتر انجام می گردد.
این نوع فلنج ها در سایزها و اندازه های مختلفی موجود هستند اما غالباً در سایزهای کوچک مورد استفاده قرار می گیرند. فلنج های رزوه ای معمولا برای اتصال به لوله های کوچک و نازک مورد استفاده قرار نمی گیرند. طبق استاندارد ASME B3103 لوله رزوه شده بابت سرویس بخار در فشار PSI250 و سرویس آب با فشار PSI100 با دمای بالای 220 درجه فارنهایت و لوله با ضخامت رده 80 انتخاب می شوند.

فلنج کور (Blind Flange)
این نوع فلنج ها معمولا بدون سوراخ بوده و جهت مسدود کردن انتهای لوله دهانه منابع پرفشار و یا شیرآلات به کار می روند. غالباً در سایزهای بزرگ استفاده شده، فلنج کور پرتنش پذیرترین نوع انواع فلنج ها بوده و برای استفاده در فشارهای بالا مناسب است.

فلنج با سطح برجسته (RF) (RAISED FACE)
در فلنج های سطح برجسته معمولاً سطح آنها که در مقابل فلنج های دیگر و بین آنها گسکت قرار گرفته نسبت به سطح فلنج برجسته تر می باشند. بر طبق استاندارد این ضخامت برجسته در کلاس های 150،300، 1.6 میلیمتر و در کلاس های بالا، 6.4 میلیمتر می باشند.
سطح برجسته به دو صورت صیقلی (Smooth Finish) و شیاردار (Sevrated Flash) است. شیارها به صورت حلزونی و یا هم مرکز بوده و بر اساس استاندارد (mss-sp-6) عمق شیار 0.4 میلیمتر و 0.8 میلیمتر از هم فاصله دارند.

فلنج حلقه مشترک ( RTJ) (Ring-Type joint)
این نوع فلنج ها معمولاً در سرویس هایی با فشار و دمای بالا مورد استفاده قرار می گیرند و از نظر قیمت نسبتاً گران می باشند. هر دو قسمت فلنج با یک رینگ از هم جدا شده و مانع برخورد دو صورت فلنج به همدیگر می شود.
این رینگ که در بین دو صفحه فلنج تعبیه شده، پس از اتصال دو فلنج توسط پیچ و مهره تحت فشار قرار گرفته و باعث آب بندی فلنج ها می شود. معمولاً در صنعت نفت و گاز از این نوع فلنج ها در سیستم های پرفشار و با دمای بالا استفاده می شوند.

اریفیس فلنج ( orifice flange)
فلنج های اریفیس معمولا در ارتباط با اریفیس مترها که برای تخمین میزان جریان سیال مورد استفاده قرار می گیرد می باشد. از نظر شکل ظاهری همانند فلنج های رزوه ای اسلیپان و گلودار می بلشند و فرق بین آنها سوراخ هایی بر روی رینگ آنها است که برای اتصال این فلنج به اریفیس مترها تعبیه شده است.
همچنین دارای پیچ های بیشتری نسبت به فلنج های مذکور بوده و موجب تسهیل در جداکردن فلنج ها و جابجا نمودن اریفیس پلیت می شوند. معمولا در کلاس های 300 تا 2500 موجود بوده و از آلیاژهای فولادی استیل و آهنی تولید می شوند.
قطر اسمی فلنج (Nominal Diameter)
قطر هر فلنج مساوی با قطر لوله ای هست که به آن متصل می شود. یعنی برای لوله یک اینچ از فلنج یک اینچ باید استفاده کرد.
جدول قطر فلنج

65

50

40

32

25

20

15

mm

2-1/2

2

1-1/2

1-1/4

1

3/4

1/2

inch

300

250

200

150

125

100

80

mm

12

10

8

6

5

4

3

inch

 

600

500

450

400

350

mm

 

 

24

20

18

16

14

inch

Nulla imperdiet magna


Etiam ullamcorper. Suspendisse a pellentesque dui, non felis. Maecenas malesuada elit lectus felis, malesuada ultricies. Curabitur et ligula. Ut molestie a, ultricies porta urna. Vestibulum commodo volutpat a, convallis ac, laoreet enim. Phasellus fermentum in, dolor. Pellentesque facilisis. Nulla imperdiet sit amet magna. Vestibulum dapibus, mauris nec malesuada fames ac turpis velit, rhoncus eu, luctus.


Hire us

Curabitur et ligula


Etiam ullamcorper. Suspendisse a pellentesque dui, non felis. Maecenas malesuada elit lectus felis, malesuada ultricies. Curabitur et ligula. Ut molestie a, ultricies porta urna. Vestibulum commodo volutpat a, convallis ac, laoreet enim. Phasellus fermentum in, dolor. Pellentesque facilisis. Nulla imperdiet sit amet magna. Vestibulum dapibus, mauris nec malesuada fames ac turpis velit, rhoncus eu, luctus.


Hire us